כך הייתי

עוד בתקופת הלימודים שלי לתואר השני (ב-1995, ליתר דיוק) היו לי קורסים שחלק מהחובות שבהם היה בניית אתר אישי. חלק מאלה היו באנגלית, חלק בעברית. למרות שכבר אז ידעתי שאסור לזרוק שום דבר, הזמן ושינויים במחשבים עשו את שלהם, ובסופו של דבר לא רק האתרים האלה הורדו מהאינטרנט, אלא גם העותקים שלי הלכו לאיבוד. החלום שלי להעלות את אותם האתרים שוב לא נמוג, אבל היו לי לא מעט קשיים באיתור החומרים המקוריים, ובמיוחד במקרה של העברית, שחזורם.

אבל לפעמים מצליחים למצוא את הזמן למותרות, והנה, הצלחתי להעלות את אותם האתרים שוב. ערכתי שינויים קלים ביותר בדפים האלה, כך שהם עוד שומרים על הסגנון הבסיסי והפשוט של HTML כמו שהכרנו אותו אז. כאן ושם אני מוסיף הערות והארות כדי לתת לאתרים האלה אוירה של תעודות היסטוריות. אבל בסופו של דבר, הם כאן פשוט מפני שאהבתי אותם והיה לי חבל שהם נעלמו מהשטח. כמובן שקישורים חיצוניים רבים כבר אינם פועלים. דוקא פלא שלא מעטים עדיין מובילים למקום הנכון.

a persona or two
    הדפים האלה הוכנו לקורס של ישע סיון. הפרוזדור הקצר מופיע מפני שהדפים הוצגו בשיעור והכנתי אותו כמבוא קצר. כבר אז השאלות של למה להציג את עצמי בסיברספייס העסיקו אותי, וגם כיצד אני בוחר להציג את עצמי.
הרהורים על עברית
    נדמה לי שלאותו הקורס היה עלינו גם לבנות דף אישי בעברית. נו ... בשבילי דף פשוט איננו מספיק. השתמשנו אז במחולל HTML שלקח דפי RTF והפך אותם לדפי HTML תוך כדי העלאה לאתר. שמרתי על הדפים בעברית ויזואלית, למרות שהאפשרות של עברית לוגית מקלה מאד על הכנת דפים היום. בדפים האלה העסיקו אותי שאלות של עברית באינטרנט. כמובן שהיום אין אנו מתפלאים מהאפשרות להכין דפים בעברית, ואולי חבל שאיננו עושים זאת.
Mad about the MUD
    הדפים האלה הוכנו עבור קורס של אביגיל אורן. בקורס עסקנו לא רק בדפי רשת, אלא גם בסגנונות אחרים של הצגת מידע באינטרנט - סגנונות שהיום נראים לרוב מיושנים מאד, אבל די קסמו אז. היה עלינו להציג את הנושא במספר דפי רשת, וגם לכתוב טיפה על עצמנו. מפני שעבדנו באנגלית היה לי קל מאד לחולל דפים רבים, וכמובן שעשיתי זאת.
אגף גוטנברג של המוזיאון הוירטואלי "דעמיין"
    האתר הזה הוא בין הראשונים הלימודיים בעברית (והעובדה שהמקור בעברית ויזואלית היא עדות חותכת לכך. כך עבדנו לפני עשרים שנה ויותר.) היום ספק אם היינו קוראים לאתר כזה מוזיאון. הוא פשוט אתר לימודי. ובכל זאת, לפני עשרים פלוס שנים זה היה נסיון חינוכי חשוב, ועבודת הבנייה - ההקפדה על הדיוק בעובדות, והנסיון לבנות סביבה היפרטקסטית מושכת - היוו נסיון לימודי חשוב עבורי. בעמל קצת רב מדי העברתי את המקור לעברית לוגית להעלאה כאן.