עוד, ובאופן מתמיד, בתהליך

האיזור הזה מכיל חומרים רבים - פרויקטים אישיים שלדעתי יש סיבה לשמור, מאמרים שהתפרסמו במסגרות שונות, ועוד. להבדיל מבלוג, הוא משתנה לאט (אם בכלל), אבל הוא מהווה אשנב לדפים ולאתרונים שאולי קשים למצוא, או שלא יודעים שכדאי לחפש. לכן, רשימת התוכן הזה.

כל החלק של האתר הזה יעבור, ביום מן הימים, עריכה יסודית. הרי כעת האיזור של "נכון להיום" נכון רק להיסטוריה כמעט עתיקה. אז לפחות עד העדכון הרציני המתבקש, יש כאן משהו דומה לרשימת תוכן.

חומרים שהועלו בשנתיים האחרונות מופיעים הרקע כתום.

החיים מבעד לסורק
   פרויקט ישן, אבל ראוי לעיון
שלושה אתרים משנות ה-90 (אפילו המוקדמות)
מאמרים
   לרוב מה שנמצא כאן הופיע לפני שפתחתי בלוג (יש בכך הגיון מסויים) אבל לפעמים אני מפרסם במסגרות פחות או יותר מכובדות, ואני מעלה את המאמרים האלה גם כאן.
חודש אחד - לקראת הנסיגה, שלב א'
   במהלך חודש מילואים בלבנון, 1985, אספתי חפצים שהפכו לתערוכה, והתערוכה הפכה לאתרון
Prenatal Communiques
   חוברת של מכתבים שכתבתי לבני הבכור טרם נולד
שירה מגנטית
   בוצע, והוכנס לאתר - קיץ 2019
הרהורים (באנגלית) על גיוס בני הבכור לצה"ל
מכתבים/דיווחים אישיים שנשלחו לחו"ל במהלך מלחמת עזה הראשונה
רשימה שרחוקה מלהיות מעודכנת על הרצאות שלי
  אני מרצה על מגוון נושאים שמשיקים לנושא הכללי: אינטרנט בחיינו ובחינוך. הדפים האלה אינם המקום המתאים להציג את המצגות שמלוות את ההרצאות, אבל לפחות אפשר לפרט על מה אני נוהג לדבר.
תלמידי כיתה ב' כותבים ספר
   עוד בשנות ה-80, כמחנך כיתה, עבדתי עם הקבוצה שלי על כתיבה בהשפעת שירים של יהודה אטלס. ב-2016 הצגתי על הנושא בכנס באורנים. כאן יש חלק מהחומרים האלה.
יריד הלמידה - סיום כיתה ו' - 1983
    בסיום שנת הלימודים 1983 ערכתי, יחד עם קבוצת ערבה, כיתה ו' שהייתי המחנך שלה "יריד למידה" - נסיון לתת ביטוי לרעיון "כל עתר" של מורי משה כספי. חלק מהאירוע הוסרט בווידיאו, אבל רק בקיץ 2019 הצלחתי למצוא את הקלטת ולהמיר אותו לתצוגה דיגיטלית.
למידה בסביבה מתוקשבת בבית ספר היסודי
   החוברת הזאת התפרסמה ב-2004, ובמידה רבה היא שימשה מסמך מדיניות במשך שנים. במידה רבה היא כבר מיושנת, אבל העקרונות הפדגוגיים עוד איתנים.
סביר להניח שכבר אי-אפשר למצוא עותק מודפס, ולכן האתרון הזה מווה עדות.
ומאותה תקופה, יש גם חוברת רכישת השפה הכתובה בסביבה המתוקשבת.
המוזיאון הרב-דורי
   בשנת 2006 ערכתי נסיון במסגרת פרויקט של משרד החינוך. הסגנון ... כמו רוב הפרויקטים שלי מאותה תקופה. אבל אני משוכנע שמדובר בדוגמה למה שאפשר היה בקלות לעשות במקום שבתי הספר היו צריכים לאמץ את הכלים של חברות גדולות.
אנחנו לומדים עם שירי ילדים
   כשהבת שלי היתה בכיתה ג' (היסטוריה עתיקה) בניתי אתרון לדוגמה. אחרי שמצאתי את זה שוב, חשבתי למה לא להעלות אותו כעדות למה שפעם היה
A page in English
   Not at all complete, but at least it gives a picture of what's here.

כמובן שתמיד יש עוד, ומהדף הזה, אם לא ממקומות אחרים, אפשר יהיה למצוא את מה שמתווסף.
 

עדכון אחרון: ספטמבר, 2019